• تماس با ما: 1108 2842 - 021
 • ایمیل به ما: info@zwoodco.com
 • ساعت کاری: 09:00 تا 18:00

شرکت زدوود یکی از زیر مجموعه های هلدینگ مهندسی زیبا می باشد.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس ظاهری درخشان و چشم نواز داشته که در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. کابینت هایگلاس بیشتر به جهت براق بودن سطح و ظاهرش معروف می باشد.

کابینت های گلاس دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

در اصل این نوع کابینت از جنس ورق‌ های ام دی اف های گلاس ساخته می شود که ظاهر براق، شفاف و شیشه ای شکل داشته و نظر هر سلیقه ای را به خود جلب مینماید.

کابینت های گلاس 1

قیمت مناسب کابینت های high gloss هم دلیل افزایش سهم های گلاس در بین انواع کابینت و فروش بیشتر آن می باشد. عموما" طرح ‌های این نوع کابینت از نوع کابینت‌ های مدرن و ساده می باشند.

نامگذاری واژه های گلاس برخلاف تصور، هیچ ربطی به کلمه «شیشه یا همان Glass نداشته و در حقیقت متریالی است شبیه به ام دی اف با پوشش لایه بیرونی متفاوت و از جنس نوعی پلاستیک به نام پلکسی گلاس است. شایان ذکر است که، در mdf های معمولی، پوشش ورق از جنس ملامینه می باشد.

در کابینت های high gloss یک طرف ورق های گلاس با لایه ی پلکسی گلاس شفاف و زیباپوشیده شده و طرف دیگر لایه معمولی ‌تری است. به همین جهت معمولا" تنها از یک سمت، شفافیت و زیبایی های گلاس مشاهده می شود و درنهایت قیمت کابینت پلکسی گلاس قیمتی متعادل می شود.

شناخت مزایا و معایب این نوع کابینت به شما در انتخاب صحیح کمک خواهید کرد.

 

مزایا و معایب کابینت های گلاس

کابینت high gloss، از سری کابینت های مدرن به شمار می آید. با شناخت مزایا و معایب هر مدل کابینت دیگر نه با دید صرفا" خوش بینانه و نه صرفا" بدبینانه بد بینانه به سراغ خرید کابینت نخواهید رفت و با دیدی کلی، جامع و واقع گرایانه به انتخاب نوع کابینت خواهید پرداخت.

مزایای کابینت high gloss

1-  زیبایی و درخشش خاص رویه ی هایگلاس

2-  تنوع در طرح و رنگ متریال های‌ گلاس

3-  قیمت نسبتاً اقتصادی (البته کمی گران ‌تر از ام دی اف)

4- مقاومت و ابزار خوری بسیار مناسبی دارد

5- وزن سبک تر از شیشه و نسبت به برخی از کابینت های دیگر اما استحکام و مقاومت بیشتر

6-  باعث روشنایی فضا و انعکاس نور و روشن تر جلوه دادن آشپزخانه

7- دارای ظاهری ساده و نمادی از دکوراسیون مدرن

8- سهولت تمیز کردن حتی با یک دستمال مرطوب

9- مقاومت بالا در برابر حرارت، گرد و غبار

10- دارای طول عمر بالا

معایب کابینت high gloss

1- امکان آسیب به کابینت در برابر رطوبت

2-  لک پذیری و خش پذیری

3- تیزی لبه های کابینت

 

 

انواع رنگ بندی کابینت های گلاس

کابینت های high gloss رنگ بندی های متفاوت و متنوعی دارند. یکی از رنگ های پرطرفدار کابینت high gloss، سفید است اما در صورتیکه با استفاده از رنگ سفید فضای آشپزخانه سرد و بی روح شود، استفاده از ترکیب دو رنگ سفید و مشکی و یا کرم و قهوه ای گزینه مناسبی است.

مزیت استفاده از درب های کابینت یک رنگ این است که اگر از کابینت خود خسته شدید، به راحتی می توانید درب ها را تعویض کرده و طرح جدیدی را در آشپزخانه خود ایجاد نمایید.

کابینت high gloss سفید

همانطور که پیشتر اشاره شد کابینت های سفید فضای آشپزخانه را یزرگ تر، تمیزتر و دلبازتر نشان می دهند و به جهت دارا بودن خاصیت انعکاس نور نقش مهمی در روشن شدن فضا بازی می نمایند. هر چند شاید نگهداری و مراقبت از کابینت سفید دغدغه مهمی برای بعضی خریداران باشد اما نمی توان اهمیت و نقش این رنگ کابینت ها را در آشپزخانه های مدرن امروزی نادیده گرفت.

کابینت های گلاس سفید

رنگ سفید رنگی ساده و از دسته رنگ های خنثی است. از این رو سفید بهترین رنگ برای فضا هایی چون فضای آشپزخانه است. رنگ سفید برای کابینت های آشپزخانه طرح مدرن می توان سادگی و پاکیزگی را در آشپزخانه به ارمغان بیاورد.

سادگی کابینت هایگلاس سفید ظاهری به روز و جدید به فضای آشپزخانه می بخشد و حتی با گذشت سال ها با هر نوع دکوراسیون آشپزخانه اس از نوع سنتی گرفته تا مدرن همخوانی خواهد داشت، به همین خاطر کابینت high gloss سفید بهترین گزینه برای آشپزخانه هایی با دیزاین متفاوت است.

از دیگر مزیت های استفاده از رنگ سفید استفاده از انواع اکسسوری های گوناگون در کنار آن بوده و میتوان در آن ها از حداکثر فضا استفاده نمود. همچنین برای ایجاد تغییر و تحول در آشپزخانه ای که دارای کابینت های گلاس سفید است می توان دستگیره های کابینت ها را تعویض کرد.

کابینت های گلاس سفید

همینطور با انتخاب رنگ های ملایمی همچون صورتی یا آبی برای سایر المان های کنار کابینتی، می توان زیبایی دوچندانی به فضای آشپزخانه بخشید. نکته مهم در استفاده از کابینت سفید در آشپزخانه این است که باید در انتخاب پالت رنگی فضا دقت زیادی مبزول داشت و بهتر است از رنگ هایی استفاده نمود که با رنگ سفید خنثی سازگاری داشته باشند.

البته کابینت های high gloss سفید دارای معایبی نیز هست. از مهمترین آن انتقال حس سرد و عاری از هر نوع احساس به فضا است.

به جهت جلوگیری از ایجاد حس سردی، بهتر است رنگ یا بافت به فضای آشپزخانه اضافه نمود. به عنوان مثال می توان رنگ سفید کابینت را با رنگ کانتر یا دیوارپوش بین کابینتی ترکیب نمود، یا می توان کابینت های بالایی را با رنگ تیره تر و کابینت پایینی را به رنگ سفید انتخاب کرد.

کابینت high gloss مشکی

عموما" از رنگ مشکی به عنوان رنگ مکمل در کنار کابینت های سفید و یا رنگ های دیگر استفاده می شود. سیاه در کابینت ها از رنگ های مدرن به حساب می آید و ترکیب آن با دیگر المان های رنگ روشن در فضای آشپزخانه فضایی کلاسیک و مدرن را ایجاد می نماید.

کابینت های گلاس مشکی

کابینت high gloss قهوه ای

به طور کلی رنگ های قهوه ای نمای چوبی زیبایی دارندکه با تلفیق دو تم مختلف قهوه ای، می توان به فضای آشپزخانه طرح و نمای طبیعی داد. حتی می توان رنگ قهوه ای را با رنگ سبز تلفیق نمود و با کمک تعدادی گلدان و گیاهان سبز، تعادل رنگ را را در آشپزخانه ایجاد کرد.

کابینت high gloss سبز

رنگ سبز در آشپزخانه و کابینت های گلاس از رنگ هایی است نمی توان از آن در هر فضایی استفاده نمود. چراکه از رنگ های خاص است و طرفداران خاص خود را دارد. عموما" این رنگ کابینت را با المان های زرد تلفیق و هماهنگ نمود.

کابینت های گلاس سبز

کابینت high gloss قرمز

قرمز هم از رنگ های مدرن در کابینت های high glass و امروزی است. نکته مهم در انتخاب رنگ قرمز این است که، باید بسیار دقت نمود که آشپزخانه به اندازه کافی بزرگ باشد، چراکه این رنگ فضا را کوچک تر نشان می دهد.

کابینت های گلاس قرمز

کابینت high gloss خاکستری و طوسی

از دیگر رنگ های خنثی در کابینت های آشپزخانه رنگ طوسی است درست مانند رنگ سفید که با رنگ های ملایمی همچون رنگ زرد، رنگ بنفش، رنگ نارنجی، رنگ سفید و رنگ آبی ترکیب مناسبی خواهد شد. اما اگر رنگ طوسی به تنهایی استفاده شود، ایجاد فضایی بی روح را ایجاد می کند.

کابینت های گلاس خاکستری و طوسی

کابینت high gloss آبی

در آشپزخانه از سری رنگ های پرطرفدار کابینت های رنگ آبی است. آبی جزو رنگ های پرطرفدار و کلاسیک بوده که استفاده از آن در هر نقطه از خانه می تواند آرامش را هدیه دهد. ترکیب رنگ آبی با رنگ طوسی جزو محبوب ترین رنگ ها در دیزاین کابینت های مدرن است.

کابینت های گلاس آبی

کابینت های گلاس طرح چوب

در میان انواع گوناگون کابینت های high gloss، کابینت های طرح چوب از محبوبیت بالایی میان خریداران برخوردارند و در تناژ رنگی روشن تا تیره به بازار ارائه می شوند و به جهت ظاهر زیبا و طرح خاص شبیه چوبشان پاسخگوی هر سلیقه ای هستند.

کابینت های گلاس طرح چوب

در مورد استفاده از کابینت های high gloss طرح چوب پیشنهاد می کنیم از رنگ هایی که در میانه تناژ رنگی هستند استفاده شود تا فضای منزل نه خیلی تیره و نه خیلی روشن و بی روح باشد و در نهایت رنگی با تعادل استفاده شود.

کابینت high gloss ارغوانی و بنفش

رنگ های ارغوانی، بنفش هم این روزها از رنگ های مدرن در آشپزخانه و رنگ های کابینتی محسوب می شوند که عموما" بسیاری از افراد علاقه مند به استفاده از آن ها در آشپزخانه خودمی باشند و اگر شما هم کابینت high gloss بنفش را برای فضای آشپزخانه دوست دارید، بهتر است آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ باشد تا استفاده از این رنگ ها در ذوق شما نزند. چراکه رنگ بنفش و ارغوانی همچون رنگ قرمز فضا را گرفته تر و دلگیرتر و کوچکتر نشان می دهند و اگر فضای آشپزخانه شما کوچک باشد استفاده از این رنگ مناسب آشپزخانه شما نخواهد بود.

کابینت های گلاس بنفش

بهتر است در ترکیب رنگ های بنفش و ارغوانی از رنگ های روشن تر استفاده شود تا انعکاس نور به خوبی انجام گیرد و فضا خیلی دلگیر و کوچک نشود.

کابینت high gloss نارنجی

کابینت high gloss نارنجی هم مانند کابینت های high gloss قرمز انرژی زیادی در فضا پخش و ایجاد می نماییند و در نتیجه باعث کوچک تر به نظر آمدن آشپزخانه خواهند شد. پس بهتر است در استفاده از کابینت نارنجی حتما" از رنگی روشن و خنثی همچون رنگ سفید نیز به صورت ترکیبی استفاده شود.

کابینت های گلاس نارنجی

 

نگهداری از کابینت های گلاس

در نگهداری از کابینت های high gloss باید به موارد ذیل توجه نمود:

 • از آنجاییکه اثر انگشت و خط و خش به راحتی بر روی این مدل کابینت نمایان می شود بایدتا حد ممکن از برخورد اجسام نوک تیز به سطح آن جلوگیری نمود.
 • رنگ های روشن متریال های گلاس برای افرادی که نسبت به جای انگشت حساسند انتخاب مناسبی است. چرا که کابینت های high gloss در برابر ذرات گرد و غبار و آلودگی بسیار مقاوم بوده و اگر لایه ای از آلودگی بر روی آن بنشیند به راحتی با دستمال مرطوب تمیز نمود.
 • از عواملی که باعث زرد شدن این کابینت می شود، تابش نور خورشید به مدت طولانی است. پس اگر کابینت high glass ساعات زیادی در معرض نور خورشید قرار دارد، بهتر است حتما پرده های پنجره آشپزخانه را بکشید.
 • از دیگر عوامل زرد شدن کابینت های high glass دیر تمیز کردن آن ها نیز می باشد. از آن جایی که در آشپزخانه ذرات چربی زیاد است، نشستن چربی و آلودگی به مدت طولانی بر روی درب کابینت می تواند منجر به زرد شدن رنگ آن شود.

 

ورق هایگلاس چیست؟

های گلاس نوعی ورق با مغزی ورق mdf با روکشی پلاستیکی از جنس پلکسی گلاس است. عموما" در کابینت های high gloss ورق تنها از یک طرف با پلکسی گلاس پوشیده می شود. این لایه براق، شفاف، و زیبا است. ورق های های گلاس به جهت براق بودنشان، کاربرد بالایی در ساخت تجهیزات دکوراسیون داخلی همچون کابینت، کمد دیواری، دکور و غیره پیدا کرده اند.

ورق های گلاس در قسمتی که با لایه پلکسی گلاس روکش شده اند، ضد آب هستند اما از سمت دیگر که متریال معمولی دارند، مقاومت کمی نسبت به رطوبت و آب دارند که این خود که البته این خود بستگی به کیفیت روکش پشت ورق هایگلاس دارد. از این جهت بهتر است جهت ماندگاری بیشتر کابینت و دکور، لایه پشت ورق ها نیز با جنس مرغوبی همچون «ملامینه» پوشش داده شده و روکش شود.

ورق های high gloss دارای تنوع رنگی و طرحی بالایی است. مدل های بسیار زیبایی با این نوع ورق در کابینت سازی و دکوراسیون اجرا می شود البته با قیمت نسبتاً مناسب

 

مزایای ورق های هایگلاس

 1. درخشندگی زیاد
 2. مقاومت بالاتر از ام دی اف در برابر رطوبت
 3. طرح های متنوع و زیباتر از ام دی اف معمولی
 4. دوام بسیار بالا
 5. قابلیت تعمیر و ترمیم با طرح و رنگ خود کابینت

 

معایب ورق هایگلاس

 1. کاملا ضد آب نیستند
 2. لک پذیری و خش پذیری بالا
 3. لبه های تیز ورق
 4. ورق های یک طرفه

 

ابعاد ورق های گلاس

ورق های هایگلاس دارای دو سایز مختلف هستد:

120 * 240 سانتی متر

120 * 280 سانتی متر

گفتنی است ورق های هایگلاس نسبت به ورق های ام دی اف سایز کوچکتری دارند.

 

مقایسه ورق های گلاس با ورق ملامینه:

ورق ملامینه، در اصل ورقی با مغزی نئوپان و روکش ملامینه است. اما ورق هایگلاس ورق امدی اف خام با مغزی ام دی اف و روکشی از جنس براق است.

به طور کلی این دو ورق در م.ارد ذیل با هم تفاوت دارند:

 • درخشندگی و زیبایی ظاهری
 • دانسیته، وزن و تراکم
 • مقاومت نسبت به رطوبت
 • مقاومت نسبت به حرارت
 • مقاومت نسبت به خش برداشتن
 • قابلیت تعمیر و پولیش کاری
 • مقاومت در برابر لک شدن
 • قابلیت ابزار خوری
 • مقاومت در برابر هرز شدن لولاها و پیچ ها
 • قیمت ورق

 

شرکت مهندسی و تولیدات چوبی زدوود

گارانتی محصولات

گارانتی محصولات

متریال با کیفیت

متریال با کیفیت

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

zwood

وارد کننده ترموود فنلاندی و ترک

نماینده رسمی چوب ترموود کاراوا فنلاند و نواوود ترکیه

وارد کننده پارکت چوبی مهندسی شده

طراح و مجری نمای ترموود ساختمان

طراحی و اجرای انواع سازه های چوبی ترموود و چوب پلاست

اجرای دکینگ محوطه و کنار استخر

اجرای نرده چوبی ، دیوار چوبی ، پرگولا ، آلاچیق

فرم مشاوره رایگان

 

ارتباط با ما

تماس با ما: 1108 2842 021
ارسال ایمیل به ما : info@zwoodco.com
 تهران - بزرگراه مدرس جنوب به شمال 
ابتدای ظفر - نبش کوچه مرو

 سلام! در کمترین زمان ممکن به پیام شما پاسخ خواهیم داد info@zwoodco.com

* مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما مشورت کنید